Дилема вибору вікон: пластикові або дерев'яні?

10 - 01 - 2017

Важко буває вибрати одну з двох речей, коли обидві гарні. Йдеться про вікна - пластикових і дерев'яних. Вони конкурують один з одним з тих пір, як тільки пластикові вікна з'явилися на сучасному будівельному ринку: обидва варіанти мають право на існування, тому що обидва мають всі переваги, якими повинні володіти вікна.

 

Порівняємо їх властивості:

1. Пластикові вікна - міцні. Але якби дерев'яні не були такими, вони б давно вже перестали існувати.

2. Пластикові рами - естетичні. Але - поступалися б в естетичності дерев'яні, їх би теж перестали замовляти. Тим більше, що на ринку тепер замість звичайних дерев'яних рам - так звана столярка, але більш продумана і естетична.

3. Пластик не потребує фарбування, його зовнішній вигляд (до речі, ринок пропонує рами всіх відтінків) зберігається протягом довгого терміну експлуатації. Зате дерево має багато можливостей: або його тримаєш під лаком, або фарбувати в будь-який вподобаний колір.

4. Рами із пластику не доводиться утеплювати: вони бережуть не тільки від холоду, але також від шуму на вулиці. Однак люди не страждають від того, що дерев'яні вікна доводиться утеплювати: господарський ринок має безліч зручних і швидких утеплювачів. Крім того, столярку теж не доводиться утеплювати кожен сезон. А за рахунок повітряного кишені між стулками також є хороша тепло- і шумоізоляція.

 

Очевидно, що залишається одне: тим, кому до душі сучасні матеріали, ті вибирають пластикові вікна, а тим, хто вважає за краще все натуральне, вони все одно зупинять свій вибір на дерев'яних вікнах.

Крім цього, в Росії з недавніх пір з'явилися євровікна з дерева, які на ще більш високому рівні поєднують найкращі властивості пластикових і дерев'яних вікон.