Пластикові вікна і жовтизна профілю

14 - 11 - 2016

Велика частина виробників вікон стверджує, що всі пластикові вікна жовтіють, і що їх необхідно замінювати. Насправді пластик може пожовтіти, але станеться це через кілька десятиліть, якщо вікна були виготовлені без порушення технології виробництва.

Жовтизна може проявитися на поверхні пластика і через рік, наприклад при порушенні провадження або при неправильному догляді самим власником вікна. Бувають випадки, коли власник миє профілі вікон абразивними порошками або їдкими миючими засобами з вмістом кислот. Але такі випадки рідкісні, адже гладка поверхня пластику легко промивається навіть вологою губкою.

Основна причина жовтизни на профілі пов'язана з порушенням виробничого процесу. Чи не додавши світлостабілізатори виробник економить, отримуючи істотний прибуток, не замислюючись про якість своєї продукції, тим більш, жовтуваті плями з'являться тільки через рік і навіть більше. Такі світлові стабілізатори як бензофенон і бензотриазол поглинають ультрафіолетові промені і не дають пластику розкладатися. Не всі виробники, як вітчизняні, так і іноземні можуть похвалитися ідеальним технологічним процесом і турботою про клієнта.

Як уникнути прояву жовтизни на вікнах?

По-перше, зверніть увагу на виробника при покупці. Він повинен працювати на ринку кілька років, а також мати позитивні відгуки. І запам'ятайте, що низькі ціни не завжди вдала покупка, якщо це не якась там сезонна знижка.

По-друге, попросіть виробника більш детально ознайомити вас з придбані вікнами. Дізнайтеся про структуру полімеру, товщині профілю і його складі, які використовуються домішки у виробництві.

По-третє, довіряйте догляд за вікнами фахівцям, в разі самостійного догляду, використовуйте тільки якісні миючі засоби, без абразиву або їдкого компонента.