Чи потрібно змащувати пластикові вікна

27 - 10 - 2016

Багато хто вважає, що догляд за пластиковими вікнами полягає лише в періодичному митті. Насправді, необхідно також періодично їх змащувати. Зазвичай про це згадують у момент, коли вже виникають проблеми.

Найважливішим елементом будь-якого пластикового вікна є фурнітура. Ознакою того, що вона потребує мастило, служать складності при відкритті і закритті вікна, а також виникнення скрипучих звуків. Якщо вчасно не усунути дефект, то фурнітура просто вийде з ладу.

У віконної фурнітури є спеціальні точки, які призначені для нанесення мастильних матеріалів. Мастила можна використовувати у спеціальному аерозолi або індустріальне масло, яке продається в авто- і веломагазинах.

Перед мастилом фурнітури необхідно очистити її від пилу. Після цього обережно наноситься масло або розпорошується аерозоль. Оптимальний час мастила - кінець осені і рання весна. Не можна змащувати деталі звичайним рослинним або вершковим маслом. Незайвим буде також періодично змащувати гумові ущільнювачі. Для цих цілей використовуються спеціальні рідини.

Описані процедури не віднімуть багато часу і не спричинять значних фінансових витрат, зате істотно продовжать термін служби пластикових вікон і зроблять їх більш зручними в експлуатації.