«Зимовий» монтаж пластикових вікон

03 - 09 - 2015
Стрімкий розвиток віконної індустрії не залишає сумнівів у тому, що зима – не привід відкладати встановлення нових пластикових вікон на більш теплу пору року. При правильному підході та дотриманні деяких правил установка конструкцій взимку не завдасть незручностей.
Особенности установки окон в зимнее время:
  • Точні заміри – запорука правильного монтажу як взимку, так і влітку. Грамотно виконані заміри дозволяють підібрати підходящий за розмірами віконний блок. Якщо він виявиться завеликим по ширині, це загрожує деформацією рам у спеку і накопиченням конденсату на відкосах взимку.
  • Установка вікон у холодний сезон допустима при температурі –10–15 °С.
  • На відміну від літнього монтажу, коли віконний блок можна встановлювати відразу після доставки, взимку новим вікнам необхідно постояти у квартирі приблизно добу і прийняти кімнатну температуру. Це пов'язане з тим, що охолоджений під час доставки профіль стає більш крихким.
Для зимового монтажу застосовується спеціальна монтажна піна, яку можна використовувати при температурі до –10 °С.
Вона повільніше «піднімається», не тріскається, виходить більш щільною та однорідною. Це не означає, що звичайна піна тріскається, просто вона застосовується при температурі не нижче –5 °С.
Як перевірити, наскільки якісно виконано монтаж?
Зазвичай, якщо вікно продувається, на цьому місці взимку швидко утворюються намерзання. У такому випадку можна сміливо звертатися до компанії-установника з вимогами усунення дефекту.
Крім цих особливостей установка вікон взимку не відрізняється від аналогічного процесу влітку і складається з декількох основних етапів:
  • демонтаж старого вікна та очищення отвору від будівельного сміття. Залишки старої штукатурки можуть послужити причиною поганого зчеплення отвору з монтажною піною і утворення місточків холоду;
  • кріплення нового блоку в підготовленому отворі анкерними пластинами або анкерними болтами;
  • ущільнення і закладення монтажного шва.
Знання цих нескладних правил дозволить вам контролювати роботу монтажників і ставити запитання, якщо ви побачите якусь невідповідність. Зверніть увагу на той приємний факт, що взимку установка вікон обходиться дешевше, бо цей час характеризується зниженням купівельної активності.