Догляд за пластиковими вікнами: регулювання і миття

03 - 09 - 2015

Не знаєте, як доглядати за пластиковими вікнами? Зверніться до наших фахівців! Якщо ви замовили вікна у нас і вам уже встановили склопакети бездоганної якості, значить, був наданий і термін гарантійного обслуговування. Тому відтепер з усіх питань регулювання та догляду ви сміливо можете звернутися до менеджерів українсько-польської корпорації «Plamet». Вони розкажуть усе про обслуговування пластикових вікон.

Сучасні склопакети практично не потребують догляду. Їх не треба фарбувати та утеплювати. Однак, щоб зберегти функціональність і гарний вигляд вікна, усе ж варто подбати про нього один-два рази на рік. Більшість замовників не знають, як відрегулювати пластикові вікна, тому протягом гарантійного терміну відповідно до вимог і стандартів виробників таку роботу виконають технічні фахівці. Телефон виклику ви знайдете на останній сторінці техпаспорта вікна.

Регламентно-технічні роботи, які готові виконати фахівці протягом гарантійного обслуговування, включають у себе:

  • змащування механізмів пластикових вікон;
  • регулювання фурнітури;
  • догляд за пластиковими вікнами, у тому числі очищення водовідвідних каналів тощо.

У наших вікон практично не буває проблем із фурнітурою. Головне, щоб ви виконували всі дії з ручкою дуже акуратно. А для її безвідмовної роботи потрібно щорічно обробляти рухомі вузли мастилом. Що ж стосується питання, чим мити пластикові вікна, то краще виконувати цю процедуру за допомогою м'якої тканини або губки. І не слід застосовувати чистячі засоби, які містять абразивну крихту.

Тепер ви знаєте, як помити пластикові вікна, щоб не зіпсувати поверхню профілю і скла. Як мийний засіб відмінно підходить звичайний мильний розчин. У магазинах є також спеціальні засоби для догляду за профілем. У будь-якому фірмовому магазині вам обов'язково підкажуть, як відмити пластикові вікна, щоб вони надовго зберегли свій привабливий вигляд.

Чому пітніють пластикові вікна?

Власники пластикових вікон періодично стикаються з такою неприємною проблемою, як їх запотівання. Деякі із споживачів схильні відразу звинувачувати в цьому виробників, тоді як справжньою причиною є звичайні фізичні явища. Справа в тому, що температура скла трохи нижча, ніж повітря в приміщенні. А за наявності відносної вологості при зіткненні повітря з холодною поверхнею водяні пари перетворюються на конденсат. Температура, при якій починається цей процес, називається точкою роси. Цей термін вивчається ще в рамках шкільної програми фізики.

Що ж потрібно зробити, щоб уникнути цього явища? Перш за все постаратися зменшити відносну вологість у приміщенні. Чим вона вища, тим більше різниця між температурою повітря і скла, тож більше можливостей для утворення конденсату. Тому потрібно прибрати підвищену вологу з приміщення. Найбільш просте і легке рішення – якомога частіше провітрювати кімнату, у цьому випадку вологе повітря замінюється на більш сухе з вулиці.

Стандартні дерев'яні вікна не покриваються конденсатом тому, що в них є безліч щілин, через що різниця температур між склом і повітрям у приміщенні набагато менша. Імовірність «запотіти» нижча, але і про відсутність протягів можна забути.

Варто зазначити, що чим більше стекол у склопакеті пластикового вікна, тим тепліше буде внутрішнє скло. Поліпшення обігріву приміщення та включення опалення на повну потужність також істотно зменшують імовірність появи роси. Взимку рекомендується, щоб температура була не нижче 18-20 °С.