Міфи про шкоду пластикових вікон

03 - 09 - 2015
Здається, що пластикові вікна з огляду на їх повсюдне використання та очевидні переваги, не зустрічають особливих перешкод на шляху до споживача. Однак розмови про безпеку або шкоду таких вікон усе ж таки ведуться, тому деякі клієнти перед купівлею хочуть точно дізнатися, чи є шкода від пластикових вікон?
Як виробники металопластикових конструкцій, ми впевнені, що більшість побоювань марні і легко можуть бути спростовані.
Найбільш поширена думка про виділення пластиком шкідливих для організму людини речовин, зокрема хлору, який при нагріванні перетворюється в небезпечний діоксин. Це є правдою лише частково. Справа в тому, що нагріти вікно до 225 °С (а саме при такій температурі виділяються шкідливі речовини) можна лише при пожежі. Вплив сонячних променів і тепло від батареї не здатні виділити отруйний діоксин із хлору.
Той факт, що матеріал ПВХ широко використовується в медичній промисловості, а також для виробництва різних побутових приладів, якими ми користуємося щодня, майже повністю повинен зняти підозри в загрозі здоров'ю людини та екології.
В історії пластикових вікон є декілька цікавих моментів, які стосуються саме екологічної безпеки. Незважаючи на те що ПВХ і перші вікна із цього матеріалу були зроблені в Німеччині, пластикові конструкції не відразу прижилися на батьківщині. Німці завжди прискіпливо ставилися до питань екології та безпеки, тому вважали перші вікна з ПВХ шкідливими для навколишнього середовища через вміст в них свинцю. Після низки розробок щодо поліпшення складу ПВХ світ отримав те, що ми маємо зараз: красиві, теплі, надійні та абсолютно безпечні металопластикові вікна.
При виборі вікон обов’язково звертайте увагу на наявність необхідних сертифікатів якості. Всесвітньо відомі виробники пластикових конструкцій використовують лише якісний ПВХ, який відповідає всім стандартам та пройшов низку випробувань.
Інше питання, яке хвилює споживачів, – це герметичність вікон. Саме ця характеристика, яка забезпечує відмінну теплоізоляцію та якою не можуть похвалитися дерев'яні вікна, викликає сумніви в покупців. Чи означає це, що вікна «не дихають»? Герметична конструкція зовсім не пропускає повітря в приміщення, виключаючи тим самим природну вентиляцію та підвищуючи вологість у приміщенні. Утворений мікроклімат сприяє розмноженню бактерій і може викликати алергію. Цей міф легко розвінчується, якщо ознайомитися з будовою сучасного пластикового вікна. Перш за все при виборі вікна переконайтеся, що воно може функціонувати в режимі мікропровітрювання, у якому між рамою і стулкою утворюється відстань у декілька міліметрів, що достатньо для проникнення повітря з вулиці. Крім того, існує така деталь, як вентиляційний клапан, який також забезпечує доступ повітря в кімнату.
Так чи інакше металопластикові вікна міцно посіли своє місце в будинках половини світу саме завдяки своїм споживчим властивостям. Щоб детальніше дізнатися про всі переваги ПВХ-конструкцій, ласкаво просимо в офіси із продажу українсько-польської корпорації «Plamet»!