Історія створення пластикових вікон

27 - 04 - 2017


Перш ніж купити пластикові вікна, напевно, непогано б задатися питанням: «А що собою представляють вікна з ПВХ?». Вони широко розрекламовані і користуються популярністю, але далеко не всіх цікавилися історією їх створення.

Вперше полівінілхлорид (ПВХ) був отриманий в лабораторних умовах ще в кінці XIX століття. У той час він не знайшов застосування, і лише після Другої Світової війни в Америці і в Європі починається масове виробництво ПВХ: з нього виготовляють покриття для підлоги, ізоляцію для кабелю, труби та профілі і безліч інших виробів із пластику.

Завдяки своїм складом (57% хлору і 43% сировини, отриманого шляхом нафтопереробки) цей полімер найменше залежить від нестабільності ринку нафти. Крім того, полівінілхлорид екологічний і універсальний. Залежно від технології, з нього можна виготовити великий асортимент продукції: прозорі і непрозорі, тверді і м'які вироби, що витримують інтервал температур від -80 до +90 С.

ПВХ широко застосовується в будівництві і успішно конкурує з такими матеріалами як дерево і глина. Його відрізняють зносостійкість і міцність, невелика маса і низька пожежонебезпека. Він не проводить електрику, стійкий до корозії і хімічного впливу. До того ж полівінілхлорид відчутно дешевше природних матеріалів.

Ідея використовувати ПВХ у виготовленні пластикових вікон виникла в Америці близько 60 років тому. Але в той час вікна з ПВХ не користувалися успіхом: американцям вони здавалися некрасивими і неприбутковими. Профілі, виготовлені з пластику, швидко розвалювалися, і мало хто погоджувався купити пластикові вікна. Тільки через 10 років у виробництві пластикових вікон здогадалися використовувати армування сталевим профілем, була заново розрахована кінематичних-механічна система вікна, і вікна з ПВХ почали завойовувати світ.

Слідом за американцями виробництво пластикових вікон освоїли німці. Підійшовши до справи з властивими їм практичністю і майстерністю, вони багато в чому вплинули на збільшення популярності металопластикових вікон в Європі. Зараз близько 90% пластикових вікон в Росії виготовлені з німецького профілю.

В даний час практично кожен може дозволити собі купити пластикові вікна. Вони прості і зручні у використанні, доступні і незамінні. Завдяки багаторічним дослідженням і розробкам, вікна з ПВХ відрізняються екологічністю, придбали високу якість і зайняли провідне місце в будівельному ринку.